צור קשר מידע נוסף תצוגות ועודפים פרופיל חברה פרוייקטים דף הבית

מערכת קולנוע ביתית

מערכת סטריאו לבית

רמקולים

רסיברים לקולנוע ביתי

זרועות לטלויזיה, סטנדים ומדפים

כבל לרמקולים, כבל HDMI

סטריאו

מקרנים
חדשות עדכונים וסקירות
בחלק זה של האתר נעדכן לגבי מוצרים חדשים בתחום האודיו וידאו, רמקולים שקועים, רמקולים לגינה, רסיברים לקולנוע ביתי, מערכות קולנוע ביתי, זרועות לטלויזיה, מעמדים ועגלות למסכי טלויזיה ועוד.
נסקור מוצרים חדשים, נעדכן לגבי טכנולוגיות חדשות ועוד...


מקרן קול - סאונד בר yas 207

להלן מובאת סקירה בנושא סאונד בר ומקרני קול,  איכות התאמה למרחב ועוד YAS 207
01.04.19  מקרן קול או סאונד בר 
 
רגע לפני שאתם רצים לרכוש סאונד בר או מקרן קול .
 
אם אתם נמצאים במהלך שיפוץ הסלון/בית ומתלבטים האם לבצע הכנות תשתית עבור רמקולים לקולנוע ביתי/סטריאו, אתם רוצים לקרוא את השורות הבאות.
 אז מהן היתרונות הבולטים של סאונד בר ומקרני קול ומהן חסרונותיהם? 
 
יתרונות סאונד בר ומקרני קול: 
היתרונות של סאונד בר ומקרני קול לעומת מערכת סטריאו/קולנוע ביתי הם:
מוצרים קומפקטיים אשר לא דורשים התקנה על הקיר.
לא דורשים הכנת תשתית מורכבת מראש.
אינם תופסים מקום רב.
מגיע בדר"כ עם סאב וופר אלחוטי, עובדה שמאפשרת נוחות במיקום הסאב וופר בחלל.
 
חסרונות:
סאונד בר ומקרני קול לא באמת מספקים חוויה של קולנוע ביתי.
סאונד בר בטח שאינו מסוגל לספק חוויה של מוזיקה.
אינו מאפשר חיבור זוג רמקולים נוסף לחצר/מטבח.
אינו פתוח לשירותי STREAMING למיניהן, כגון TIDAL, SPOTIFY וכד' 
לסיכום
מתאים למי שמוכן להתפשרות לא קטנה. מתאים יותר לחדרי שינה שאין בהם דרישה לשמיעת מוזיקה אלא רק לשיפור איכות הסאונד הירודה של המסך טלוויזיה. נשמע בהתרשמות ראשונית הרבה יותר טוב ממה שבאמת תיווכחו בהמשך.      
 
סאונד בר 27.9.2012
נענה כאן על מספר שאלות בנוגע לסאונד בר
מה זה סאונד בר?
לאיזה מקרים סאונד בר מתאים?
האם סאונד בר כדאי או טוב יותר ממערכת סטריאו רגילה?
ישנם סוגים רבים של סאונד ברים בכל מיני איכויות והבדלים,
סאונד בר מורכב מיחידת רמקול מוגברת ועוד סאב וופר כאשר הסאב-וופר אחראי על הפקת הצלילים הנמוכים ויחידת הרמקול אחראית על הפקת תדרי המיד ועל התדרים הגבוהים. יש סאונד בר שמגיע עם סאב-וופר אלחוטי שמאפשר הצבת הסאב בכל מקום בחלל וללא צורך בחיבורו ליחידת הרמקול, אלא לחשמל בלבד.
 
סאב אלחוטי מאפשר פתרון אסתטי מכיוון שניתן לתלות את יחידת הרמקול מעל למסך הטלויזיה להציב את הסאב היכן שהוא בחלל וזהו בעצם.
סאונד בר מתאים למקרים בהם אנו מחפשים פתרון אסתטי ופשוט ואין לנו הכנות תשתית שנעשו בתוך הקירות לשם העברת חוטי רמקולים .
הסאונד בר מהווה פתרון של פשרה מבחינת הסאונד לעומת פתרונות קונבציונלים רגילים למרות שישנם גם דגמים אחדים שבהחלט לא יביישו מערכת קולנוע ברמה נמוכה עד בינונית.
להלן קישור לדף המוצרים הרלוונטי קישור לדף סאונד-בר מקרן קול (sound projector)
בפסקאות הבאות נענה על מספר שאלות שמפנים אלי גולשים באתר בנושא מקרן קול:
מהם הרכיבים המרכיבים את המערכת.מה זה בדיוק מקרן קול?. מתי והאם מקרן קול עדיף על מערכת קולנוע רגילה?
 
האם מקרן קול משמש כפתרון טוב לשמיעת מוזיקה?
איזה הכנות נדרשות לביצוע אם בכלל?
מערכת מושלמת של מקרן קול (בדוגמא YSP5100) מורכבת משני רכיבים עקריים: הראשון מקרן קול בין 60 ל-90 ס"מ רוחב. המורכב ממספר אלמנטים האמונים על הפקת צליל המידרינג' ועוד מספר רב של אלמנטים כפי שניתן לראות בתמונה להפקת הצלילים הגבוהים. (תיבה זו מהווה גם את יחידת ההגברה כאשר כל הכניסות והחיבורים נמצאים כרגיל בפנל האחורי). וכך אנו נשארים בעצם ללא מענה הולם לתדרים הנמוכים 60 הרצ' ועד 20 וכך נוצר הצורך לסאב וופר שאמון על הפקת התדרים הנמוכים.
 מה שמהווה בעצם השלמה לספקטרום התדרים הנדרש. רמקול רגיל יוצר ויברציות או דוחף את האויר בקצב מסוים (תדר) וכך הקול נוצר ומתפזר בחלל. מקרן קול עושה עבודה דומה אולם עם שוני אחד מהותי, הוא אינו מפזר את הקול אלא מוציא אלומת קול מרוכזת אשר רק לאחר החזרה מהקירות מתפזרת ומתרחבת ומגיעה אלינו. בשיטה זו מקרן הקול זורק אלומת קול המכוונת אל עבר הקירות הצדדיים אשר חוזרים אלינו מהקירות מסביב וכך יוצרים מעטפת סאונד שאנו מכנים "סראונד". מקרן הקול מורכב ממספר רב של אלמנטים (רמקולים קטנים) כאשר כל רמקול או סט רמקולים מייצג ערוץ (channel) מסוים וכך הערוך לדוגמה SL אמור להגיע מצידנו השמאלי, אחרי שפגע בקיר השמאלי ובקיר האחורי התפזר והגיע לאוזנינו.
ובאופן דומה מיושמים כל 5 הערוצים (או 7 ערוצים במקרנים מתקדמים) שיוצרים את אפקט הסראונד. סכימת הקרנת קול של חברת YAMAHA המתמכה בפיתוח מתקדם של מקרני קול      
למקרני הקול ישנם יתרונות רבים במקרים בהם אין תשתית של צנרת בקירות לצורך השחלת כבלים בקירות או במקרים בהם רוצים לשמור על מראה נקי. או בחדרי שינה אולם מערכת של מקרן קול (sound projector) אינה מחליפה מערכת קולנוע ביתית רגילה המורכבת מחמישה רמקולים הפרוסים בחלל החדר. במיוחד במקרים בהם מדובר על חללים גדולים, למקרן הקול קשה להחליף רמקולים רצפתיים המספקים מענה מתאים לחללים מסוג זה. לשמיעת מוזיקה מקרן הקול שוב אינו מתחרה ברמקולים מדפיים או רצפתיים המצטיינים בזה, אולם מהווים תחליף לא רע למערכת של רמקולים סטליטים קטנים.
 
יתרון נוסף של מקרני הקול הוא שאינם דורשים הכנות כלל למעט מקום על השידת טלויזיה ואפשרות חיבור לרכיבים כגון DVD, ממיר וכד', בנוסף ישנם היום המשלבים סאב וופר אלחוטי המאפשר גמישות בהצבתו בכל מקום בחלל.  לסיכום מקרן הקול מהווה תחליף נמוך עד בינוני למערכת קולנוע ביתית המבוססת על רמקולים סטליטים בינוניים. אינו מחליף מערכת קולנוע מקצועית עם רמקולים רצפתיים או מדפיים איכותית או בינונית.
טוב לחדרי שינה בהם רוצים לשפר את איכות השמיעה ולהנות מאפקטים לקולנוע ביתי ואפילו לשמיעת מוסיקה. מהווה פתרון טוב במקרים בהם אין תשתית לסלילת חוטים ועדיין רוצים להנות מחווית קולנוע ביתי.
אני באופן אישי ממליץ על מקרני הקול של חברת YAMAHA על הדגמים , YSP-4100, YSP3300 והסאונד בר YSP-5100 לחץ כאן לדף מקרני קול
טל':
ויקטור נטיגה מנהל טכני
שם
טלפון
אימייל
* נא הכנס קוד אבטחה: 
מפת אתר   |   מדיניות החזרת מוצרים   |   surround-sound.co.il   |   סטריאו סאונד