מערכת קולנוע ביתית

מערכת סטריאו לבית

רמקולים

רסיברים לקולנוע ביתי

זרועות לטלויזיה, סטנדים ומדפים

כבל לרמקולים, כבל HDMI

סטריאו

מקרנים

כבל לרמקולים

מגוון סוגי כבלים לרמקולים איכותיים, יצוקים או לפי מטר, 2 גידים, ברמת פרימיום של המותגים המובילים AudioQuest ו- WireWorld המכנים עמידות לאורך שנים, העברת אותות בפחת מינימלי. כבלים מקצועיים לרמקולים, כבל לרמקולים איכותי, איכות ללא פשרות, ביקורות אוהדות בכל המגזינים, מחירי חו"ל בחנות בארץ.

כבל רמקול איכותי, לפי מטר, 2 גידים להשחלות

כבל רמקול איכותי


כבלי רמקולים הם מרכיבים חיוניים בכל מערכת שמע, והם ממלאים תפקיד מכריע באספקת צליל באיכות גבוהה. עם זאת, עם כל כך הרבה סוגים שונים של חוטי רמקולים זמינים בשוק, יכול להיות מאתגר לבחור את המתאים עבור מערכת הסטריאו/קולנוע ביתי שלך. במאמר זה, נחקור את הסוגים השונים של חוטי רמקולים ואת המאפיינים שלהם כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

ראשית, בואו נבין את הרעיון הבסיסי של כבלי רמקולים. כבל רמקול הוא מוליך חשמלי המחבר בין מגבר שמע לרמקול. תפקידו של הכבל הוא לשאת את אות האודיו מהמגבר אל הרמקול ללא כל עיוות או אובדן איכות.

ישנם שלושה גורמים עיקריים שקובעים את הביצועים של כבל רמקול: התנגדות, קיבול והשראות. התנגדות היא ההתנגדות של החוט לזרימת זרם חשמלי, והיא נמדדת באוהם. ככל שההתנגדות נמוכה יותר, כך הביצועים של הכבל טובים יותר. קיבול הוא היכולת של החוט לאגור מטען חשמלי, בעוד השראות היא היכולת של החוט לאגור אנרגיה מגנטית.

הסוגים הנפוצים ביותר של כבלי רמקולים הם כבלי נחושת, המגיעים בשתי צורות שונות: שזורים ומוצקים. חוטים שזורים מורכבים מכמה חוטים קטנים יותר המאוגדים יחדיו, בעוד חוטים מוצקים הם חתיכה אחת של חוט נחושת (בדומה לכבל חשמל). כבל המרוכב מגידים שזורים יהיה גמיש יותר ולכן יהיה מתאים קל יותר לעבודה, בעוד חוטים מוצקים מציעים ביצועים טובים יותר. אבל כמעט ולא נמצאים בשימוש בגלל הקושי שבלעבוד איתם.

סוג אחר של כבל רמקול הוא חוט נחושת נטול חמצן (OFC), העשוי מנחושת שעברה עידון כדי להסיר כל זיהומים. לחוטי OFC יש התנגדות נמוכה יותר ומוליכות טובה יותר מחוטי נחושת סטנדרטיים, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור מערכות שמע מתקדמות.

לא תמיד כאשר מציינים על הכבל שהוא OFC הוא אכן כבל נטול חמצן, יש לוודא עם בעל מקצוע בתחום.

ישנם גם כבלי רמקולים מיוחדים, כגון גידי כסף וכבלי רמקולים דו-פולרים. חוטי כסף מציעים מוליכות טובה יותר מחוטי נחושת, אך הם גם יקרים יותר. כבלי רמקולים דו-פורלים מאפשרים לחבר חוטים נפרדים עבור האותות הנמוכים והתדרים הגבוהים, מה שיכול לשפר את איכות הצליל הכוללת.

בבחירת חוט רמקול, חשוב לקחת בחשבון את מד החוט Gage, המתייחס לעובי החוט. ככל שמספר המדד נמוך יותר, החוט עבה יותר. לחוטים עבים יותר יש התנגדות נמוכה יותר והם מתאימים יותר להרצת כבלים ארוכים יותר ותפוקות הספק גבוהות יותר.

לסיכום, חוטי רמקולים הם מרכיב חיוני בכל מערכת שמע, ובחירה בחוט הנכון יכולה לעשות הבדל משמעותי באיכות הסאונד. שקול את ההתנגדות, הקיבול וההשראות של החוט, כמו גם את ה Gage, בעת בחירת חוט רמקול עבור ההתקנה שלך. עם חוט הרמקול הנכון, אתה יכול ליהנות משמע חד, ברור ואיכותי מהרמקולים שלך.

סטריאו סאונד מדגימה את ההבדלים בין כבלים איכותיים יותר ואיכותיים פחות ומתימה עבורכם את הכבל המתאים בעת רכישת ציוד הקצה.

חוות דעת של Greg Calbi 
יוצר קבצי MASTER בשימוש כבלי WIREWORLD 
 
 
 
 

כבל רמקול - שאלות תשובות

בחלק זה נענה על שאלות וניתן טיפים בנושאים הבאים

כבל לרמקולים, כבל רמקול איכותי, חשיבות סוג הכבל לרמקול, השחלת חוטים לרמקול, הסתרת כבלים לרמקול, כבל לרמקול רצפתי, כבל איכותי לרמקול, כבל מומלץ לרמקול, כבלים למערכת קולנוע ביתית, כבלים למערכת סאונד ביתית, כבל למערכת קולנוע ביתית, כבלים קולנוע ביתי, כבלים למערכת סטריאו כבל איכותי, כבל רמקול למערכת, קולנוע ביתי, כבל רמקול מומלץכבל למגבר קולנוע ביתי.

 
נתן מאורנים שואל

מהי חשיבות סוג הכבל לרמקול?

תשובה: סוג הכבל ואיכותו ישפיעו באופן ישיר  על איכות הסאונד המתקבלת ברמקול.
לכבל רמקול איכותי יש השלכות משמעותיות אף יותר  לאחר זמן, היות וכבל רמקול שאינו איכותי יתחמצן עם הזמן מה שפוגע בתפקודו באופן משמעותי.
 
 
 
רפי מחולון שואל

עד כמה עובי של כבל לרמקולים משפיע על הביצועים? 

תשובה: לעובי הכבל יש משמעות וחשיבות בשני מקרים, כאשר מדובר על כבל לרמקול רצפתי או כבל לרמקול מדפי  איכותי בתקציבים של 4000 ש"ח ומעלה, 
או במקרים בהם מדובר על רמקולים המוצבים במרחקים גדולים מהמגבר, כאשר רמקול מוצב רחוק מהמערכת לדוגמא כבל למערכת קולנוע ביתי לעיתים קרובות נדרש להעביר למרחקים גדולים ולכן יש צורך להשתמש בכבל בעובי של 2-2.5 מ"מ או 14 GAGE
 
1/12/2021
שרה מראש העין שואל

מהן העלויות של כבל מומלץ? 

תשובה
אין תשובה חד משמעית מאחר והמחיר משתנה בהתאמה לשני פרמטריים עיקריים - איכות החומרים של הכבל ואורכו.
ההמלצה על סוג הכבל וכמובן גם העלות תשתנה בהתאמה לתקציב שלך ורכיבי המערכת.
כבל רמקול לצורך השחלה בקיר עבור רמקולים שקועים או רמקולים מדפיים בתקציבים של עד 4000 ש"ח לזוג יעלה 13 ש"ח למטר.
עבור רמקולים איכותיים ויקרים יותר  יש צורך בהתאמה פרטנית.
 
 

22/10/2021
אלדד מכסופים שואלת

מה ההבדל בין כבל רמקול איכותי לכבל פשוט?

תשובה
כבל רמקול איכותי ידע לשמור על אות הכניסה ולהעביר אותו לרמקולים טוב יותר. תוצאה ישירה לכך תהיה איכות צליל גבוה יותר במוצא.
מבחינת בנית הכבל וחומרים, כבל רמקול איכותי בנוי מחומרים מוליכים איכותיים יותר ובתהליך המאפשר הימנעות מחמצון הכבל הידוע בשפה המקצועית
כ- (oxygen free)
ככל שמערכת השמע ברמה גבוהה יותר, כך נזדקק גם לכבל רמקול מאיכות גבוהה יותר כדי לשמר את דיוק האות המועברת מהמערכת לרמקולים.
 

 
 
16/10/2021
דני מחולון שואל

האם ניתן להעביר כבל רמקול איכותי באופן סמוי בתוך הקיר? 

תשובה
כן. קיימים סוגי כבלים איכותיים לפי 'מטר רץ' המיועדים להשחלה בקיר, כמובן בתנאי שיש את ההכנות המתאימות לכך.

8/7/2021
אליהו משדה ורבורג שואל

האם סוג הכבל לרמקולים משפיע על הצליל?

תשובה
כמובן! כבל רמקול איכותי משמר את האות בצורה טובה יותר ביחס לכבל פשוט והתוצאה יכולה להיות טובה בהרבה!
אתה מוזמן להגיע לאולם התצוגה שלנו ולהרגיש בהבדל בעצמך. למרות זאת לא תמיד כדאי להיסחף עם כבל יקר, לדוגמה לא נתאים כבל מאד יקר לרמקולים ומגבר יחסית פשוטים

טל':
ויקטור נטיגה מנהל טכני
שם
טלפון
אימייל
* נא הכנס קוד אבטחה: 
מפת אתר   |   מדיניות החזרת מוצרים   |   surround-sound.co.il   |   סטריאו סאונד