מערכת קולנוע ביתית

מערכת סטריאו לבית

רמקולים

רסיברים לקולנוע ביתי

זרועות לטלויזיה, סטנדים ומדפים

כבל לרמקולים, כבל HDMI

סטריאו

מקרנים

יפן | PIONEER

מגוון הרסיברים הגדול בשוק מקשה על המשתמש שאינו בקיא לבחור את הרסיבר המתאים. סטריאו סאונד עומדת לרשותכם ותסייע לכם בבחירת המוצר שמתאים לצרכים שלכם ולתקציב. התקשרו והגיעו לתצוגה עכשיו להתייעץ אתנו, והכל יראה פשוט יותר.


יפן | PIONEER

מערכת קולנוע ביתית, מערכות קולנוע ביתי

בפסקאות הבאות נרצה לעשות סדר בכל הנוגע לתחום ה- קולנוע ביתי, ולעזור במקצת
למבקרים באתר להבדיל בין עיקר ותפל במטרה להביא להבנה ובחירה ב- מערכת קולנוע ביתית
המתאימה לכם לאור שפע האפשרויות והמאפיינים הקיימים ומתחדשים מדי יום שחלקם
חשובים וחלקם חשובים פחות. ובכך לאתר את המערכת הקולנוע הביתית המומלצת עבורכם.
 

בין השמות/מונחי חיפוש השונים תמצאו בין השאר
רסיבר קולנוע ביתי/קולנוע ביתי/מערכת קולנוע ביתית/מערכת קולנוע/מערכת קולנוע אלחוטית 

מערכת קולנוע ביתית תהיה בנויה בדר"כ מסט של בין 5 ועד 9 רמקולים + סאב וופר, תפקידם של הרמקולים הוא לייצר צליל היקפי הבא להכניס את המאזין לתוך אוירת הסרט.

ככל שמספר הרמקולים יהיה גדול יותר כך הכיסוי יהיה טוב יותר והחוויה של הסאונד תהיה טובה יותר. אולם איכות הסאונד והחוויה אינם פונקציה של מספר הרמקולים בלבד, מה שחשוב יותר הוא סוג הרמקולים, האם נשתמש ברמקולים רצפתיים או מדפיים או רמקולים סטליטים, או אולי נתמין רמקלים שקועים בתקרה.

בעדיפות הראשונה יהיה שימוש ברמקולים רצפתיים מלפנים, רמקול סנטר תואם באמצע, סאב וופר ועוד זוג רמקלים אחוריים מדפיים או סטלייטים שישמשו כרמקולים סראונד. במידה ונרצה לשבח יותר, מומלץ להוסיף זוג רמקולים נוסף בתקרה לצורך דולבי אטמוס. מה שיביא אותנו לפורמט 5.1.2, ואם נוסיף זוג רמקולים נוסף מאחור (Surround Back) נגיע לפריסה של 7.1.2 ערוצים אשר יספקו חווית קולנוע בלתי נשכחת.

מהי מערכת קולנוע ביתית, ומהם מרכיביה בקצרה.

 • מערכת קולנוע ביתית מורכבת משני רכיבים עקריים, וידאו ואודיו (video and audio). כ- וידאו יכול לשמש מסך טלוויזיה  או מסך הקרנה. וכאודיו אנו זקוקים לרסיבר קולנוע וסט רמקולים ועוד כמובן מקור, שהוא DVD, ממיר כבלים וכדומה.
 • מערכת קולנוע ביתית משולבת אודיו וידאו אמורה לספק לנו חווית צפייה בדומה לקולנוע על ידי הגברת אפקט התמונה (וכדי לעשות זאת כראוי נהיה זקוקים למסך טלוויזיה גדול או מסך הקרנה) ועל ידי הגברת אפקט הסאונד, וזאת באמצעות מערכת הגברה של קולנוע ביתי או רסיבר לקולנוע ביתי.
 • תפקידו העיקרי של רסיבר לקולנוע ביתי הינו להגביר את המקור הקול דרך סט רמקולים המקיפים אותנו ויוצרים מעטפת סאונד שמכונה סראונד כאשר אנו במרכזה ובכך ממקמת אותנו במוקד ההתרחשות  המספקת את חווית הקולנוע הביתי.
 • ככול שרכיבי האודיו ורכיבי הוידאו היו איכותיים יותר כך תגבר חווית הצפייה וההנאה שנפיק מהמערכת קולנוע ביתית. 
 • ישנם היום גם מערכת קולנוע ביתית אלחוטית המאפשרות חיבור אלחוטי לרמקולים מוגברים אחוריים ללא צורך בחיבור חוטי, נרחיב על המשמעויות כל כך בהמשך.                                                        

 1. רסיבר קולנוע ביתי, העברת הסיגנל, פורמאט הסאונד DOLBY DIGITAL , סוגים משמעויות והבדלים.

  • רסיבר קולנוע ביתי הנו החלק המרכזי בכל מערכת קולנוע ביתית ותפקידו העיקרי כאמור הוא לנהל את החלק של האודיו (וגם וידאו ברמת מיתוג בלבד) ולספק לנו חווית קולנוע טובה בכל הנוגע לסאונד, אבל איך הוא עושה זאת בדיוק: אם נתחיל מההתחלה אז ראשית אנו זקוקים לדיסק DVD ולמכשיר DVD (או מקור אחר כגון ממיר יס, NETFLIX) שמחובר לרסיבר, הרסיבר מקבל את הסיגנל מפענח, מגביר  אותו ומעבירו לרמקולים.
  • דיסק DVD המכיל סרט יופק בדרכ"כ עם שישה ערוצים שלושה ערוצים מקדימה שהם סנטר במרכז ערוץ ימני ושמאלי, ערוץ ימני אחורי (REAR) וערוץ שמאלי אחורי וערוץ לתדרים הנמוכים שיועבר באמצעות SUB WOOFER
  • אז כאמור רסיבר קולנוע ביתי מקבל את הסיגנל מה- DVD בפורמט דחוס כגון DOLBY DIGITAL , DTS, {ועוד פורמטים חדשים אחרונים כגון DOLBY TRUE HD , DOLBY ATMOS שמתיימר לשחזר את הסאונד ללא הפסד אינפורמציה (נרחיב על כך בהמשך)}. ומפענח אותו, תרם פעולת הפענוח כמובן מתבצעת פעולת כידוד של הסיגנל המקורי ומועברת לדיסק. לכן אנו בעצם זקוקים לפעולת פענוח. פעולת הפענוח מאפשרת הפניית הסיגנל של כל ערוץ וערוץ אליו הוא משויך ושליחתו לרמקול המתאים מסינכרוניזציה מלאה. לדוגמא סצנה של ירי שמבצע דמות מצד ימין בפריים לצד שמאל אמור להשתקף בכך שנשמע את קול הירי מופק מרמקול הימני חולף על פני הרמקול המרכזי ומסתיים ברמקול השמאלי מה שמעביר אלינו את הסצנה ומגביר את החוויה.
  • ישנם סוגים שונים של קידוד ופענוח של רצועת האודיו, הידועים בניהם הינם:  DOLBY ATMOS DOLBY DIGITAL, DTS, DOLBY TRUE HD, DOLBY ATMOS כאשר הראשון מבניהם הינו הישן ביותר והאחרון הינו החדיש ביותר והאיכותי יותר כמובן, ההבדלים בנהים אינם גדולים וניתנים לאבחון בעיקר במערכות איכותיות במיוחד כלומר אם אינכם מתכוונים להשקיע סכום שחורג מ-10,000 ש"ח לכל רכיבי המערכת אני בספק אם תרגישו הבדל ניכר בין הפורמטים.                                                                                                                                                                            

 1. רסיבר קולנוע ביתי, הבדלים ומשמעויות.

  • מה הסכום שכדאי להשקיע ברסיבר קולנוע ביתי ?
  • האם לקנות רסיבר קולנוע חדש או יד שניה?
  • מה זה HDMI ואם אני צריך את זה?
  • מה זה HDMI 1.3 ו-HDMI 1.4 HDMI2.0?
   • ישנו היום מגוון מאד גדול של פירמות כגון YAMAHA, PIONEER, DENON ועוד... לכל פירמה יש כ-12 דגמים שבכל כ-חצי שנה משתדרגים עם פונקציות חדשות שחלקן משמעותיות וחלקן פחות.
   • תפקידו של הרסיבר בחדר קולנוע ביתי היום הוא רחב יותר מבעבר ובכל יום תפקידו הולך ומתרחב עוד יותר. כיום הרסיבר הנו מרכזיה בידורית שאמורה למתג הן תמונה והן סאונד לאפשר הזרמת מוזיקה משירות מוזיקה כגון: SPOTIFY, TIDAL ועוד...
   • בעת החלטה לגבי רכישת רסיבר קולנוע ביתי כדאי שנדע מהם היכולות וההבדלים הבסיסיים של רסיברים.
    • רסיברים יודעים למתג גם את הסאונד וגם את התמונה. כלומר מחברים עליהם את כל המקורות כגון נגן ממיר יס/פרטנר/הוט וכד', מה שמאפשר לנו לעבור בין המקורות על ידי לחיצה על המקור הרצוי ברסיבר. 
    • ישנם רסיברים שמגיעים עם כניסת USB ומאפשר חיבור DISK ON KEY  הצגת והשמעת תחנים של מוסיקה.
    • ישנם רסיברים לקולנוע ביתי עם חיבור ל- IPHONE ול- IPOD המאפשרים לשמוע תכנים השמורים בהם. או ניגון באמצעות AIR PLAY,
    • ישנם היום רסיברים לקולנוע ביתי עם חיבור רשת שמאפשר השמעת מוסיקה שמאוחסנת במחשב. חיבור רשת מאפשר גם רדיו אינטרנט. תכונה זו הינה כיום לדעתי התכונה החשובה ביותר שנחפש ברסיבר לפני רכישה שכן היא משנה את חווית ההאזנה למוסיקה באופן טוטאלי, שכן המוסיקה הופכת להיות זמינה הרבה יותר, אין צורך לקום לבחור דיסק כלשהו ניתן להגיע אליו פשוט ע"י ניווט בתיקיות המחשב ישירות ממכשיר הסמארטפון.
    • ישנם רסיברים לקולנוע ביתי התומכים ב-3D המשמעות של זה הינה רלבנטית רק לאלו מבינכם המתעניינים בחיבור מסך שהוא תלת ממד.
    • ישנם רסיברים שעושים UP SCALING שזה אומר המרת אות ברזולוציה נמוכה לרזולוציה גבוהה יותר 1080P ו 4K מה שרבים לא יודעים הוא שגם מסכי הטלויזיה עצמם עושים את אותו הדבר ע"י SCALER משלהם. ניתן עדיפות ל SCALER של הרסיבר רק אם מדובר ברסיבר שהוא מסדרה מאד מתקדמת בכל שאר המקרים זהו לדעתי גימיק שניתן להתעלם ממנו.
    • ישנה תכונה נוספת שנקראת UP CONVERSION שהיא כן חשובה, וזו מכיוון שהיא מאפשרת מיתוג קל ונוח בכך שהיא מאפשרת חיבור מקורות רבים עם סוגים שונים של סיגנלים כגון COMPOSITE component ,HDMI ועוד והרסיבר ממיר את הסיגנל לסיגנל דיגיטלי שמועבר למסך פלזמה באמצעות כבל אחד מסוג HDMI.
      
      
        מערכת קולנוע ביתית מומלצת היא מערכת שתתאים היטב לצרכים הספציפיים של כל אחד מכם, רצוי להיעזר בבעל מקצוע מנוסה לפני שרצים לרכוש מערכת קולנוע ביתית זולה, ובכך להימנע  מבזבוז מיותר הכרוך בהחלפת המערכת .

להלן קישור לדף המוצרים הרלוונטי: לרסיברים לקונוע ביתי הקלק כאן

רסיברים ומגברים - שאלות הגולשים ותשובות המומחים

יש לכם שאלה? התקשרו או הגיעו אלינו לתצוגה.
 
לפניכם מבחר שאלות גולשים ותשובות המומחה שלנו בסטריאו סאונד .
 
 בנוסף:
15/2/22
רפי מראשון

רציתי לשאול עד כמה הפיצ'רים החדשים של הרסיברים המומלצים הנם משמעותיים לדעתך? 

תשובה
התשובה מתחלקת לשני נושאים, נוחות שימוש ופיצ'רים הקשורים למוסיקה, לאומת תמיכה בפורמטים מתקדמים של קידוד לקולנוע ביתי כגון DOLBY ATMOS.
אם כן בכל הקשור לנוחות שימוש ומוסיקה, הרסיבר החדשים מגיעים עם חיבור רשת, אפלקיציית שליטה חדשה התומכת מעבר לניגון שירים בבלוטוס, בהפעלת המוסיקה דרך SPOTIFY או שירותי מוסיקה אחרים דרך רשת ה WI-FI מה שמשפר את חווית השימוש, צורה שימוש זו משחררת את הנייד ומאפשרת ניגון רשימות השמעה ללא תלות בנייד, בנוסף הכל כל השליטה כן מתאפשרת דרך הנייד בנוחות מרבית, שליטה על אזורים ועוד...
בנושא קולנוע ביתי, לחובבי הז'אנר, הרסיברים החדשים מגיעים עם תמיכה ב DOLBY ATMOS מה שכן עשוי להיות משמעותי בשיפור החוויה בקולנוע ביתי 
 
 
 
9/1/22
רפי מאלפי מנשה שואל

האם רסיבר ימאהה הנו רסיבר מומלץ לדעתך?

תשובה
בהחלט כן, אני כן יכול להמליץ באופן כללי על הרסיברים של חברת ימאהה, אני מאד אוהב את החברה, צריך לשים לב לדגם שבוחרים היות שבכל זמן נתון יש 7 דגמים שונים עם הבדלים משמעותיים ביניהם, הגיעו אלינו לתצוגה להבין טוב יותר איזה רסיבר יותר מתאים לצרכים שלכם.
 
 
 
 
דנית מראשון
6/8/2021

אנחנו מחפשים רסיבר שיתאים גם לרמקולים שבסלון וגם לאלו שבמרפסת. במה עלי לבחור?

תשובה
עלייך לבחור ברסיבר רשת התומך בשני אזורים על מנת לנהל נכון ובצורה נוחה את תפעול המוזיקה באמצעות אפליקציה ייעודית מהטלפון החכם
 
6/8/2017
בר מכפר ורדים
אנחנו מאזינים למוזיקה בלבד. אין לנו צורך בקולנוע ביתי ואנחנו מחפשים הוצאה מינימלית, מה יתאים לי?
תשובה
אם אין לך צורך בקולנוע ביתי, יש אפשרות לוותר על רסיבר ולרכוש מגבר סטריאו בלבד ללא כל פונקציונליות והבקרה שיודע להעניק רסיבר.
תוכלו לקבל מוצר איכותי בפחות כסף שנותן לכם מענה הולם לדרישות. רק צריך לוודא היטב שהפונקציונליות של הרסיברים באמת אינה נחוצה עבורכם.  
 
18/7/2017
אלי מכפר סבא
יש ברשותי רסיבר שלושה אזורים בתפוסה מלאה. אני רוצה לתעל את הרסיבר לאזור רביעי. מה אוכל לעשות?
תשובה
עליך להשתמש ביציאת PreOut על מנת להשמיש מגבר חיצוני שמיועד לאזור הרביעי או להשתמש במרכזיית רמקולים לפיצול.
 
15/6/2017
שון מרעננה שואל
יש לי צורך ברסיבר נוסף, כך שאקבל מערך שמע החולש יחד על כל אזורי הכיסוי הרצויים שבשטח הבית.
כיצד אוכל לקשר בין הרסיברים על מנת לשדר ממקור בודד אל כל הרמקולים בבית?
תשובה
היי שון, שאלה יפה. כיום יש טכנולוגיות חדשניות ברסיברים המתקדמים מבית Yamaha או ONKYO, marantz
המציעים קישוריות המאפשרות לשתף את מקור השמע בין הרסיברים כך שתקבל את התוצאה הרצויה.  
 
6/6/2017
מנור מכוכב יאיר שואל
אני מחפש רסיבר איכותי בתצורת 5.1 ערוצים לסלון, ללא אזורים משניים כך שאין לי צורך ברסיבר רשת. מה היא ההמלצה עבורי? 
תשובה
קיימים בשוק מגוון פתרונות פשוטים שידעו לספק עבורך מענה מלא מבחינת הפונקציונליות הנדרשת.
אך חשוב להבין שלצד הפונקציונליות, מתלווה מערך ההגברה האחראי על איכות השמע ועצמת הקול,
כך שרסיבר בסטנדרט גבוה מציע לא רק פונקציונליות נוספות (ואף מיותרות עבורך) אלה בעיקר - הגברה איכותית יותר. 
 
31/1/2017
מאור מתל מונד שואל
האם אוכל לשלוט מהטלפון החכם על הרסיבר? 
תשובה
כן בהחלט, בתנאי שמדובר בריסבר רשת נתמך, לא תהיה בעיה לנגן מדיה ושלוט על הרסיבר באמצעות הטלפון החכם. 
 
2/1/2017 
יריב מנתניה  
יש לי רסיבר YAMAHA דגם RXV-661 לקולנוע ביתי וחשבתי לשדרג לרסיבר החדש של YAMAHA דגם RXV-571 האם אתה ממליץ.
תשובה
בעקרון פחות מומלץ כי היתרונות אינם רבים לדגם RXV-571 על פני הרסיבר הישן שלך. אם כבר לשדרג הייתי ממליץ לך לשדרג לרסיבר מאותה סדרה דגם RXV-671 המאפשר חיבור לרשת שליטה באמצעות סמארטפון וכד'.

להלן קישור לדף רסיברים לקולנוע ביתי
אבי - תל אביב 1.3.2012
יוסי -אלפי מנשה 28.2.2012

מה ההבדל בין רסיבר עם 5.1 ערוצים, לאומת רסיבר לקולנוע ביתי עם 7.1 ערוצים. אמרו לי שעדיף לקנות את הרסיבר עם 7.1 ערוצים.

תשובה:

על מנת לנגן סרט שמופק לצורך קולנוע ביתי יש צורך ברסיבר לקולנוע עם 5.1 ערוצים בלבד.
רסיבר עם 7.1 ערוצים מאפשר להוסיף עוד שני רמקולים מאחור הנקראים SURROUND BACK להעצמת החוויה.
 (למרות שהסרטים במקור מופקים ל- 5.1 ערוצים בלבד) או לחילופין ניתן להשתמש בשני הערוצים
לצורך הפקת ZONE 2 אשר בדרך כלל קיימים ברסיברים עם 7.1 ערוצים.
העדיפות של רסיבר 7.1 ערוצים הינה בתוספת תכונות מיוחדות שבדר"כ נלוות אליהם.
רסיברים עם 7.1 ערוצים הם בדרך כלל גם יותר משודרגים מבחינת איכות הסאונד שהם מספקים.

 
רסיבר מומלץ 7.1 ערוצים של פיוניר VSX-921, VSX1021, או רסיבר של YAMAHA דגם RXV-671 ורסיבר RXV771
רסיבר מומלץ 5.1 ערוצים של פיוניר VXS 521 ושל YAMAHA רסיבר דגם RXV471
 
הקלק  כאן לדף רסיברים

טל':
ויקטור נטיגה מנהל טכני
שם
טלפון
אימייל
* נא הכנס קוד אבטחה: 
מפת אתר   |   מדיניות החזרת מוצרים   |   surround-sound.co.il   |   סטריאו סאונד