מערכת קולנוע ביתית

מערכת סטריאו לבית

רמקולים

רסיברים לקולנוע ביתי

זרועות לטלויזיה, סטנדים ומדפים

כבל לרמקולים, כבל HDMI

סטריאו

מקרנים

זרועות לטלויזיה

מגוון הגדול בארץ של זרועות לטלויזיה בתצוגה מקיפה, לא קונים לפני שרואים! זרועות ברקן, זרועות NB, זרועות לטלויזיה דו ותלת מפרקיות עם פרופיל דק רק 3.5 ס"מ, זרוע לטלויזיה עם תנועה אופקית ואנכית, ניתן להזמין זרוע לטלויזיה ולהתקין באופן עצמאי, להגיע להתרשם בתצוגה ואו להזמין אותנו להתקנה/התאמת הזרוע הנכונה בביתכם ע"י מתקין מוסמך ומקצועי.

זרועות לטלויזיה, זרוע מתכווננת לטלויזיה

זרוע לטלויזיה 
 

  

זרוע לטלויזיה 

 • ישנן 5 סוגים של זרועות עם תנועה אנכית, כל אחת מתאימה לתווך משקלים שונה.
 • סטריאו סאונד הנו עסק מתמחה בתחום הזרועות עם אולם תצוגה והדגמה עם מגוון עצום של פתרונות.
 • ייעוץ והכוונה מקצועית ע"י מתקין מנוסה.
 • אפשרות להתקנה מקצועית ע"י מתקין מנוסה. 
 
בסקירה הבאה נענה על כמה שאלות נפוצות כגון:

למה אני צריך זרוע לטלויזיה?
מה האפשרויות השונות ב זרוע מתכווננת לטלויזיה?

מה ההבדלים בין זרועות לטלויזיה?

מה זה זרוע לטלויזיה ארגונומית?

מה ההבדלים בין זרוע חד מפרקית דו מפרקית ובכלל.

מגוון הזרועות לטלויזיה הקיימים בשוק הנו גדול מאד וכדאי להבין ולהכיר את היכולות והאפשרויות השונות לפני שניגשים לרכוש מתקן תליה לטלוויזיה.

בשורות הבאות אנו נסקור בפניכם הגולשים את האפשרויות השונות הבדלים ומשמעויות. 
 
לקטלוג מוצרים לחץ כאן 
 

זרוע לטלויזיה ארוגונומית  11/1/2017

 
 
  זרוע לטלויזיה ארגונומית זו המילה האחרונה בעולם הזרועות לטלויזיה/מתקן תליה לטלוויזיה
                  הזרוע נראת כך: 
 
 
 
מתקני התליה לטלוויזיה בקונפיגורציה של זרוע לטליזיה חד מפרקית מגיעה עם ארבע פרקים (4 דרגות חופש) ואילו הזרועות הדו מפרקיות מגיעות עם חמש פרקים (5 דרגות חופש). הזרועות לטלויזיה הארגונומיות מגיעות עם התאמה מאוד קפדנית לטווח משקלים מסוים ונסביר את הסיבה בהמשך.
אז מה הוא יתרונן הגדול של הזרועות/מתקן לטלוויזיה החדשות ולאיזה מקרים היא נחוצה באמת:
 
 יתרונה הגדול של הזרוע לטלויזיה הארגונומית לעומת הזרועות הרגילות היא : שבנוסף ליכולת שלה  להסתובב לצדדים ימינה ושמאלה הטיה מטה ומעלה, יש לה אפשרות לעשות תנועה ממשית אנכית , התנועה האנכית מתאפשרת הודות למפרק גאז מיוחד המאפשר תנועה מעלה ומטה. התנועה האנכית היא פונקציה של קשיות המותאמת למשקל של המסך וזאת ניתן לווסת באמצעות בורג מיוחד המווסת את מידת הקושי בהתאם למשקל. יש לשים לב לכך שמשקל המסך לא יהיה פחות מהמשקל המינימלי המצוין עבור הזרוע.
 
אם כך, איך בוחרים זרוע? ישנם שני אפשרויות:
א. בוחרים את המסך הרצוי ורק בהתאם לגודל ומשקל המסך והפונקציוליות הנדרשת מחליטים על הזרוע. 
ב. בוחרים קודם את הזרוע לטלויזיה תוך כדי התייעצות קלה אתנו ואז רוכשים את המסך הנדרש. 
 
 לאיזה מקרים זרוע לטלויזיה ארגונומית זו עשויה להיות בעלת יתרון גדול? למקרים בהם נרצה לעלות את גובה המסך ולא רק לשנות זוית הטייה. 
דוגמא: בחדר שינה של ילדים שיש מצבים שונים של צפייה, למשל במצב שינה נרצה שהמסך יהיה גבוה, אבל כאשר הילד רוצה לצפות בטלויזיה עם חברים במצב ישיבה נרצה להנמיך את גובה המסך כך שלא יהיה צורך "לשבור את הצוואר". 
יתרון נוסף לזרוע זאת, הוא במקרים בהם אין אפשרות לתלות את המסך בגובה הרצוי לדוגמא : קיר נמוך , ואז באמצעות הזרוע ניתן לעלות את גובה המסך או  לגובה הרצוי.
 
 
 

 זרוע לטלויזיה מתכווננת - מומלצת דקה במיוחד

       
      מדי פעם מגיע לשוק דגם חדש של זרוע מתכווננת לטלויזיה  דו מפרקית, בדר"כ מדובר על עוד גרסה של מתקן לטלויזיה עם עיצוב שונה או דינמיקה קצת אחרת, לעיתים רחוקות יוצא לשוק מתקן לטלויזיה שיש לו כמעט את כל היתרונות. מדובר על זרוע דו מפרקית עם ארבע פרקים אחת בבסיס הזרוע שניה באמצע ועוד שני פרקים המחברים את הזרוע והמתאם למסך. הזרוע עשויה מאלומניום, חומר קשיח אבל קל במיוחד, עובדה שמקלה על התקנת הזרוע ומורידה עומס מיותר ומומנט מנוקדת האחיזה לקיר (אשר מהווה לעיתים קרובות נקודת כשל בהתקנה של מסכים שאינם קלים), יתרון נוסף של זרוע זו היא המבנה המיוחד שלה אשר מאפשר לה להיסגר ולהצמד לקיר עד לכדי מרחק מינימלי של 3.6 ס"מ בלבד. שזה כמעט המרחק של מתלה צמוד קיר.
יתרון נוסף של זרוע מתכווננת זו הינה היכולת שלה לשאת עומס גבוהה יחסית עד לכדי 27 ק"ג כאשר רוב מסכי ה LED  של היום עד לגדלים של 55 אינץ אינם חורגים ממשקל 20 ק"ג. כלומר מדובר על זרוע שמתאימה לרוב המסכים שתמצאו בבית ממוצע. יתרון נוסף של זרוע דו מפרקית לטלויזיה זו הנה היציבות שלו יחסית לזרועות דקים אחרים, היא חזקה מאד, כמעט אינה מתנדנדת ושומרת די טוב על פילוס גם כאשר מבצעים הטיה צדית של המסך.
יתרון נוסף וגדול מאד לדעתי נמצא במבנה של בסיס הזרוע שהנו בעל נקודות אחיזה מרובות המכסות שטח נרחב ובכך מאפשרות אחיזה טובה של הקיר ומקלה מאד בהתקנה גם בקירות בלוקים דקים יחסית. יתרון נוסף הינו המחיר שהנו נמוך (יחסית) לזרועות בקטגוריה של זרועות אלומיניום דקים שמגיעים לטווחי מחירים של עד 1600 ₪. עלות צרכן של זרוע זו נעה בשוק בין 600-550 שקלים. 
 
 
  
 
 
 

זרועות לטלויזיה - סוגים ומשמעויות

17.11.2014

זרוע לטלויזיה קבועה/מתקן תליה צמוד קיר
מתקן תלייה זה מאפשר לתלות מסכים דקים כגון: פלזמה, LCD ו-LED ע"י קיבוע של שני "הפסים" (מתאם) לתבריגים בגב המסך , קיבוע החלק השני "המלבני" באמצעות דיבלים וברגים מתאימים הקיימים בדר"כ בתוך ערכת המתקן תלייה לקיר ואז חיבור תליית המסך עם המתאם על גבי המתקן "המלבני" לקיר, מתקן תלייה זה גם מאפשר לשנות את גובה התלייה שכן הוא בעל שני ווים בגבהים שונים. המתקן מגיע גם עם ברגי הבטחה אשר מאשפרים לקבע את המסך כך שלא ניתן יהיה לשלוף אותו ללא שחרור הברגים בעזרת מברג. מתקן זה בניגוד ל זרוע מתכווננת לטלויזיה לא יאשפר הוצאת/משיכת המסך החוצה והטייתו ימינה ושמאלה לקבלת זוית צפיה רצויה.
צורת תליה זו מאופיינת ביתרונות וחסרונות מסוימים כגון: המסך יהיה צמוד לקיר 2-3 ס"מ בדר"כ אולם לא ניתן יהיה להרחיקו מהקיר במידה ורוצים לגשת לגב המסך כדי לחבר או לנתק כבל כזה או אחר. מתקן תליה זה גם פחות מתאים לחדרי שינה שם נחוץ לנו מתקן תליה עם אפשרות הטיה כלפי מטה שכן בחדרי שינה נהוג לתלות את המסכים גבוהה יחסית
.

זרוע לטלויזיה קבועה עם הטיה
זרוע לטלויזיה זו מאפשרת לתלות מסכים דקים עם שיפור אחד משמעותי לאומת קודמו: מתלה לטלויזיה זה מאפשר לתלות את המסך צמוד לקיר וגם מאפשר לתת הטיה כלפי מטה כך שהמסך יהיה אנכי לקו הראיה עובדה שמשפרת את איכות הצפייה. על מנת לבצע את פעולת ההטיה יש לשחרר בדר"כ כלל שני ברגים ששולטים במנגנון ההטיה, לכוון לכדי הזוית הרצויה ולחזק חזרה את ברגיי המנגנון. עדיין פתרון זה סובל מחוסר הנוחות בכך שאינו מאפשר גישה לגב המסך.

זרוע לטלויזיה חד מפרקית

 זרוע לטלויזיה חד מפרקית צמודה מאשפרת התקנת המסך צמוד לקיר אבל עם זאת מאשפרת הטיה צידית ואנכית לאומת קודמותיה שמאשפרות הטיה אנכית בלבד. זאת הודות למפרק המאפשר זאת בבסיס הזרוע לטלויזיה. ההטיה הצידית לא תהיה גדולה במיוחד היות ומרחק ציר הסיבוב מהקיר הינו קטן למדי, אבל למסכים קטנים עד 32 אינץ אפשר לקבל זוית הטיה צידית של בערך  עד 15 מעלות מה שעשוי להוות פתרון הולם לחלק מהמקרים. זרוע לטלויזיה 42 אינץ יהיה אידאלי להשתמש עם המתקן הנ"ל
 
 
 
 
 
 
 
 
 

זרוע לטלויזיה דו מפרקית


 זרועות לטלויזיה דו מפרקיות מתאפיינות ביותר דרגות חופש ובדר"כ גם בתווח סיבוב גדול יותר.
ישנם זרועות דו מפרקיות אשר מאפשרות הטיה צידית גדולה יותר הודות לזרוע המרחיקה את ציר הסיבוב מהקיר
 ככל שהזרוע תהיה ארוכה יותר כך היא תאפשר לתת סיבוב צידי גדול יותר זרועות לטלויזיה עם הטיה גדולה בדר"כ יהיו מסיביות כדי לאפשר זאת. זרוע זו נקראת דו מפרקית למרות שהיא נהנית ממפרק נוסף בנקודת החיבור לטלויזיה שמאפשרת את ההטיה האנכית.
 
 

       

זרוע לטלויזיה תלת מפרקית

 
זרוע לטלויזיה תלת מפרקית הינה הנפוצה והמגוונת ביותר כיום עם הכי הרבה דגמים. זרוע לטלויזיה 42 מאפשרת לתלות מסכים בתוך נישות גבס (על קיר בלוק או בטון בלבד). לצדי ארונות, על קירות רגילים ולהפנותם למרפסת/מטבח ועוד הרבה אפשרויות...

סוגים שונים של זרועות לטלויזיה תלת מפרקיות

זרועות אלה בנויות משלושה ואו ארבע מפרקים כאשר המפרק הנוסף הינו המפרק שצמוד למסך ומאפשר הטיה אנכית. הודות למפרקים הרבים ניתן במקרים מסוימים להטות את המסך ממש ב- 180 מעלות, או מעבר לקיר וכד'. אלמנט נוסף אשר הופך להיות משמעותי בזרועות אלה הוא עומק הזרוע כאשר הינה מקופלת וצמודה לקיר, רבים מן הזרועות הינם טובים מאד מבחינה פונקציונלית אבל מבחינת אסתטיות לוקים בחסר היות והינם שמנים למדי עובדה שאינה רצויה. מתקן תליה מומלץ הנו: זרוע לטלויזיה P6 65 המותאם במיוחד למסכים 65 אינץ. אבל כמובן יכול להתקבל מצוין גם עם מסכים קטנים יותר.תאריך עדכון אחרון 27.9.13

 • זרוע לטלויזיה הינו השם הכללי של מגוון מתקני תלייה של מסכים.ישנן כיום בשוק מגוון רחב של זרועות לטלויזיה.זרועות מפרקיות, זרועות צמודי קיר, זרועות מהתקרה, זרועות או מעמד רצפתי ועוד וריציות של מוצרים אלו.
  כיצד נדע לבחור את המוצר המתאים לצרכים שלנו? 

שלב 1

נגדיר את הצרכים שלנו כאשר אנו באים לרכוש זרוע לטלויזיה מתכווננת.

 • היכן אנו רוצים לתלות את הזרוע לטלויזיה, האם הישיבה הינה מול המסך? או לא בהכרח!   
 • האם מדובר על מסך פלזמה כבד או מסך LED  קל? האם הקיר המיועד הוא קיר גבס, קיר בלוקים או בטון.


שלב 2

 • הבנה בסיסית של ההבדלים בין סוגי הזרועות לטלויזיה


שלב 3

 • בחירה של סוג הזרוע המתאימה


שלב 4

 • בחירת מתקין או ביצוע בשיטת "עשה זאת בעצמך" שיעשה את העבודה

 נחזור לשלב 1

לאחר שאפיינתם את הצרכים אז אתם יודעים:

 • אם אתם יושבים מול המסך ולא דרוש לכם צידוד... ניתן לבחור מתקן תלייה צמוד קיר ללא זרוע לטלויזיה שתרחיק המסך.
 • באם מדובר על מסך פלזמה כבד ישנן יתרונות ברורים לבחירה באופציה של התקנה עם זרוע לטלויזיה מפרקית, שכן אופציה זו תאפשר קלות בחיבור וניתוק כבלים בגב המסך, היות והזרוע לטלויזיה תאפשר ניוד המסך באופן קל וגישה לגב הטלויזיה. בחירת אופציה זו אינה מתאפשרת בקירות חלשים כגון קיר גבס וכד'
 • באם דרוש לכם צידוד של המסך, מה מידת הצידוד הנדרשת?
 • עד כמה תרצו שהמסך יהיה צמוד לקיר (מטעמי אסתטיקה) יש לקחת בחשבון שככל שהמסך יותר צמוד לקיר כך יכולת נשיאת המשקל מוגבלת יותר.

 

נחזור לשלב 2 - ההבדלים בין סוג הזרועות לטלויזיה


 •         סוגי הזרועות לטלויזיה הקיימים בשוק הינם רבים:
 •         זרועות לטלויזיה חד מפרקיות כלומר עם דרגת חופש אחת.
 •         זרועות לטלויזיה דו מפרקיות המגיעות בדרך כלל עם מפרק בבסיס, הזרוע ומפרק בקצה הזרוע.
          ומורכבות מזרוע אחת.
 •         זרועות לטלויזיה תלת וארבע מפרקיות  המגיעות בדרך כלל עם שני זרועות,
          כך שיש מפרק בבסיס הזרוע, מפרק בין שני הזרועות ומפרק או שניים נוספים
            בחיבור למסך.
 •         זרועות לטלויזיה שהינם צמודי קיר, שכשמם אינם מאפשרים הרחקת המסך מהקיר.
 •         למעט זרועות צמודי קיר שמאפשרות הטיה כלפי מטה בלבד 

שלב 3 - בחירת הזרוע המתאימה

 
 • בבחירת הזרוע המתאימה נעזר בשלושת השלבים הקודמים כאשר נתחיל מההבנה ומקביעת הצרכים תוך כדי התחשבות במגבלות שהזרועות מציבות.
               להלן דוגמא
 
                              יש ברשותנו  מסך ברוחב 120 ס"מ ששוקל בערך 35 ק"ג ואנו רוצים לתלות אותו על קיר בלוקים רגיל כך שיתאפשר
                              לתת צידוד של 90 מעלות לכל כיוון.
 
                  פתרון:
 • ראשית אנו מבינים מיד שמדובר על זרוע לטלויזיה מפרקית שיוצאת מהקיר ולא צמוד קיר.
 • על מנת לאפשר סיבוב של 90 מעלות נבחר זרוע שבמצב פתוח מתרחקת מהקיר לפחות בחצי מרוחב המסך כלומר 60 ס"מ.
 • היות והמסך כבד נזדקק לזרוע מסיבית עם יכולת נשיאת משקל מתאימה ויכולת אחיזה טובה היות ומדובר על קיר בלוקים ולא בטון.
 • בדר"כ מדובר על זרוע לטלויזיה עם 2 דרגות חופש וארבע מפרקים. כדוגמת SP2, SP3

הערה חשובה:
      

 • זרוע לטלויזיה שהינה בעלת יכולת נשיאה גבוהה, לא בהכרח בעלת יכולת אחיזה טובה.

                  הסבר: יכולת אחיזה טובה של זרוע לטלויזיה הינה בדר"כ פונקציה של שטח האחיזה לקיר
                   (ככל ששטח האחיזה גדול יותר כך יכולת האחיזה גדולה יותר)
                  וזו הסיבה שאני משווק וממליץ על זרועות בעלי שטח אחיזה גדול ככל שניתן,
                   הבעיה היא שזרועות אלה לעיתים הינן עבות ולכן
                  מרחיקות המסך מהקיר והדבר פחות אסתטי.
                                                                                                 תמונות של זרועות לטלויזיה

 
זרוע לטלויזיה מפרקית במצב סגור
 
 
 
 
 
זרוע לטלויזיה מפרקית במצב פתוח

 


חיפוי חיצוני מוגן מים למסך טלוויזיה:

קיים גם התקן אחסון למסכי טלוויזיה המיועד להתקנות חוץ,
לשימור הטלוויזיה בתנאי החוץ בגינה תוך כדי יכולת התמודדות עם שינוי באקלים
אתימות למים מפני הגשם, חסינות לקרני השמש, לחות וטל.
 
לפרטים נוספים לחץ כאן
 
מובא ע"י ויקטור נטיגה
מנהל מנכ"ל סטריאו סאונד
 
 
 

זרוע לטלויזיה/זרועות ברקן/מתקן תליה לטלויזיה - שאלות ותשובות

שאלות ותשובות
5/3/2020 
נפתלי מכפר יונה שואל

אני מחפש מתקן תליה לטלויזיה שמתאים לשמש כ- זרוע לטלויזיה 75 אינץ, למה אני צריך לשים לב? האם יש לכם מוצר מתאים?

תשובה
קיים מגוון גדול של זרועות לטלויזיה 75 אינץ, אבל אני באופן אישי מכיר מעטות שהייתי ממליץ עליהם,
זרוע לטלויזיה מומלצת, אמורה לענות על הקריטריונים הבאים:
א. להחזיק משקל רב.
ב. להיות מספיק ארוכה על מנת לאפשר סיבוב צידי למסך רחב במיוחד.
ג. לא להיות מסיבית מדי.
ד. לאפשר אחיזה טובה ובטיחותית לקיר. 
להלן קישור לזרוע מתאימה באתר כאן
 
 
 
21/2/2019
יהורם מנתניה שואל 

איזה זרועות לטלויזיה 65 אינץ מהאתר שלכם מתאימים לנישות גבס ?

תשובה:
הזרועות לטלויזיה המומלצות לנישות גבס, אלו זרועות שנפתחות ממרכז המסך, כלומר שהמסך אינו מעבד את המרכוז כאשר מוציאים אותו מהנישה.
הזרועות לטלויזיה מתכוונות שיש באתר שיודעות לשמור על מרכוז הינן: זרוע P6, זרוע NB767, וזרוע PAA57
 
 
 
 4/9/2018
יורם מפתח תקוה שואל

יש לי קיר גבס שאיני יודע כמה חזק הוא, ואני צריך להתקין מסך טלויזיה שמשקלו כ 30 ק"ג. אני מתלבט האם להתקין על הקיר או מהתקרה ?

תשובה: 
אז בהחלט מומלץ להתקין מהתקרה בתנאי שהתקרה היא תקרת בטון כמובן, ולהשתמש בזרוע  לטלויזיה מהתקרה מתכווננת מתאימה 
  
 
 
 
3/9/2018
אמיר מקדימה שואל 

האם ניתן להתקין טלויזיה כבדה על קיר גבס שאין לו ניצבים ?

תשובה:
לא מומלץ היות והניצבים מחזקים את הקיר. תלוי גם האם מדובר על התקנה צמודת קיר, או זרוע מפרקית, באופן כללי התקנה צמודת קיר לא דורשת את החוזק הנדרש כאשר מתקינים זרוע מפרקית, בכל מקרה חובה לבצע ע"י מתקין מוסמך ומנוסה שמכיר את האפשרויות השונות והפתרונות המתאימים לכל סוג של קיר
 
 
 
 
15/8/2018
ירון מכוכב יאיר שואל

האם ניתן להתקין זרוע על קיר גבס המרוחק מקיר בלוק כ 5 ס"מ, למסך 55 אינץ?

תשובה:
בעיקרון אנו לא ממליצים להתקין מסכי טלויזיה עם זרוע לטלוויזיה על קיר גבס אלא אם כן נעשו חיזוקים מתאימים. 
אם זאת, במקרה וניתן לעשות פתח מלבני ולהכניס את הזרוע פנימה ולאחוז אותה לקיר בלוק, אז בהחלט ניתן לביצוע .
 
 
 
 
18/5/2018
אבי מכ"ס שואל.

האם יש לכם זרועות שיודעות לבצע תנועה אנכית ?

תשובה:
יש בהחלט, ראה סרטון במרכז דף הזרועות. יש לשים לב לתווחי המשקל שזרועות אלה יודעות לפעול בהן (טלוויזיה שהינה קלה מדי, תהווה בעיה)
 
 
15/3/2018
אפרת מנתניה שואלת.

מהי הזרוע הכי ארוכה שאתם מחזיקים? 

תשובה
הזרוע המקסימלית בנויה מזרועות כפולות שאורכן המקסימלי מגיע לכדי 100 ס"מ מהקיר 
 
 
 
 
4/2/2018
רמי מתל אביב שואל

האם זרוע לטלויזיה שאורכה 50 ס"מ יכולה לסובב את המסך (באורך 100 ס"מ) ב 90 מעלות ביחס לקיר.

תשובה
לא בהכרח, בדרך כלל, הזרוע מגיעה עם מתאם באורכים של 3-8 ס"מ אשר מקטינות את אורך הזרוע עד לנקודת הסיבוב (ציר)  ובכך מקצרות את האורך האפקטיבי של הזרוע, כלומר באם אורך הזרוע היא 70 ס"מ והאורך עד הציר היא רק 64 ס"מ, אז נקבל מצב שרק למסכים עד רוחב של 128 ס"מ תתקבל הטייה של 90 מעלות ביחס לקיר
 
 
 
 
20/11/2017
כפיר מכפר יונה שואל

האם ניתן לשרשר שני זרועות מפרקיות לכדי זרוע אחת ארוכה?

תשובה
אסור בתכלית האיסור לשרשר זוג זרועות. המבנה של הזרוע בנוי ומתוכנן להחזיק את המומנט של אורך זרוע בודדת אחת בלבד. שרשור זרועות יכפיל את המומנט המופעל על בסיס הזרוע, דבר שהזרוע אינה מתוכננת לעמוד בו.
 
 
 
 
20/11/2017
לנה מאשדוד

רכשתי זרוע לטלויזיה בהום סנטר לטלוויזיה בגודל 55 אינץ' ואינני יכולה לסובב בעזרתה את הטלוויזיה לצידוד 90 מעלות. מה עלי לעשות?

תשובה
זרועות פשוטות אינן יודעות לתת מענה לצרכים מיוחדים. על מנת לתת מענה לצרכים שלך נדרשת זרוע מתאימה, אנא התקשרי להתייעץ אתנו בנדון.
 
 
 
 
9/10/2017
עמי מאשקלון שואלת

אני מבקש לדעת איזה זרוע לטלויזיה תתאים לי לנישת גבס?

תשובה
בעבור גבס קיימת מגבלה ברורה של חוזק, בניגוד לקיר בטון או קיר בלוק.
מאחר ומדובר בבטיחות, יש חשיבות נעלה לנשוא, ולכן צריך להתייעץ עם איש מקצוע בשטח.
על כן, יש חובה להשתמש בזרוע בעלת מספר רב של נקודות אחיזה לקיר בתצורת פריסה רחבה
תוך כדי הקפדה על עומס משקל קטן במיוחד שימנע אסון.
קיימת גם אופציה להקים חיזוק בקירות גבס לשם התקנה בטוחה יותר
אשר תאפשר העמסת משקל גבוה יותר לטלוויזיות גדולות.  וכל זאת באמצעות מתקין מוסמך ומנוסה.
כאשר הנישה הנה מגבס אבל הקיר עליו מותקנת הטלוויזיה הנה בלוקים אז הסיפור הרבה יותר פשוט. 
 
 
 
5/9/2017
שלי מדגניה שואלת

איזו פונקציונליות נדרשת מזרוע לטלויזיה המיועדת לחדר הילדים?

תשובה
שלום שלי, הדגש הוא ליזום זווית צפייה ראויה ודינאמית כך שבכל מצב הילדים יוכלו לצפות בטלוויזיה מבלי להרים את הראש גבוה מידי.
לשם כך יש לנו זרועות לטלויזיה ארגונומיות המציעות גם תנועה אנכית כך שניתן יהיה להנמיך את גובה הטלוויזיה בנוסף לזווית ההטייה כלפי מטה. 
 
 
 
 
6/8/2017
יוסי מאלמוג שואל

שלום, יש לי טלוויזיה בעלת VESA לא סטנדרטית (מרחק תברגים של 20X50 בגב המסך) כיצד אוכל לתלות זרוע?

תשובה
שלום יוסי, מצוין שבדקת את מרחק התבריגים שבגב המסך כך שמנענו מצב של חוסר תאימות עוד בטרם תחילת ההתקנה.
כעת עליך להרכיב מתאם מיוחד על פני הזרוע, כתחליף למתאם הסטנדרטי שמגיע בקופסה (הנפוץ בגדלים 20X20 \ 40X40).
נוכל לדאוג לספק עבורך מתאם מיוחד בתשלום נוסף.
 
 
 
18/7/2017
טלי מראשון שואלת

יש לי פינה בין שני קירות, אני מעוניינת לתלות את הטלוויזיה כך שתחסום לי את הפינה. איך אוכל לעשות זאת?

תשובה
שלום טלי.
אין שום בעיה לבצע התקנה של זרוע לטלוויזיה על אחד הקירות הניצבים
ואז לתת לטלוויזיה זווית סיבובית בת 45 מעלות באמצעותה כך שתחסום לך את הפינה. 
 
 
 
22/6/2017 
יששכר מנתניה שואל

יש לי בבית עמוד שעליו אני מתכוון להציב את הטלוויזיה.

ברצוני לאפשר את סיבוב הטלוויזיה ב 180 מעלות כך שיהיה ניתן לצפות גם בצידו הנגדי של העמוד.
כיצד ניתן לעשות זאת? 
 
תשובה
אני מבין שאתה מחפש פתרון המאפשר לצפות בטלוויזיה משתי נקודות ישיבה שונות.
זרוע תלת מפרקית לטלוויזיה עשויה לשמש כפתרון מושלם עבורך,
כך שיהיה ניתן לבצע מהלך פתיחה של הזרוע להיקף העמוד ועד לצידו הנגדי.
יש למדוד את גודל העמוד על מנת להבטיח שזרוע כזו או אחרת תיתן מענה נכון. 
 
 
 

6/6/2017 
סרג'ו מרמת השרון שואל

ברשותי טלוויזיה ברוחב 80 ס"מ. מה אורך הזרוע שאני מחפש כדי שאוכל לבצע מהלך סיבובי בן 90 מעלות לכל צד?

תשובה
מאחר והמסך שלך ברחוב 80ס"מ ברוטו, עליך לחפש זרוע שהמרחק שלה מהקיר הוא לפחות 40ס"מ,
כמחצית הרחוב של הטלוויזיה כך שלכל צד תוכל לקבל תנועה סיבובית מלאה מבלי שהמסך יפגע בקיר.
ברשותנו יש מגוון זרועות שיכולות להתאים לתנאם שאתה מחפש במחירים מעולים.  

 
 
 
14/4/2017
מוטי מקרית אונו שואל
קיר הגבס שממול למיטה בחדר השינה איננו מאפשר את תליית הטלוויזיה ולכן בחרנו בקיר הסמוך, מאחר ומדובר בקיר בטון.
כיצד אוכל לקבל זווית צפייה ראויה כאשר הטלוויזיה איננה ממוקמת מולי אלה על הקיר הסמוך למיטתי ?
תשובה
ישנם זרועות שיודעות לבצע מהלך תנועה המאפשר את סיבוב הטלוויזיה הצידה בזווית של 90 מעלות (בדרך כלל בעזרת זרוע בעלת מפרק כפול).
פתרון שכזה יכול לאפשר לך להביא את הטלוויזיה ממש מולך וגם להצמיד את אותה אל הקיר הסמוך בתום השימוש.
 
27/3/2017
אסי נתניה שואל
מחוברים לטלוויזיה שלי מגוון מכשירי מדיה כגון ממיר רסיבר ואקסבוקס.
כאשר אסבוב את הטלוויזיה לכיוון המרפסת האם זה לא יפריע לסידור הכבלים שבגב הטלוויזיה? 
תשובה
עומדות לרשותנו זרועות הכוללות מסילות להשחלה לסידור והסתרת הכבלים כך שכשתבצע תנועה, לא יקרה לכבלים דבר.

 
 
27/3/2017
רפי מעפולה שואל

לא הצלחתי למצוא מתלה המתאים לטלוויזיה שלי. האם תוכל למצוא לי פתרון?

תשובה
אשמח לנסות. בידינו מגוון מתלים לטלוויזיה בעלי מידות ומרחקי תבריגים ייחודיים (VESA) כך שסביר שנמצא התאמה אל מידות הטלוויזיה שלך. 
 
11/3/2017
רמי מפתח תקוה שואל
האם לסוג הזרוע לטלויזיה יש השפעה על מידת הבטיחות שהזרוע לא תתנתק מהקיר.
תשובה
כן, ככל שהזרוע הנה בעלת שטח אחיזה גדול יותר לקיר וכתוצאה ישנם יותר נקודות אחיזה בפועל של הקיר כלומר האחיזה טובה וחזקה יותר ולכן הסיכוי שהזרוע תתנתק הנה קטנה יותר.
 ישנם זרועות עם מעט נקודות אחיזה וישנם זרועות עם מספר רב יותר של נקודות אחיזה.
למרות כל הנאמר, אין זה אומר שמספר נקודות אחיזה רב מבטיח שהמסך לא ייפול, ראשית צריך לבצע התקנה ע"י מתקין מוסמך ומקצועי לכך.  שנית לוודא שהקיר הנו מספקי חזק לשאת את המומנט שמופעל עליו, שהזרוע מתאימה ועוד....
 

26/2/2017 
אבשלום מבאר שבע שואל 
האם לאחר תליית הטלוויזיה על גבי זרוע תתאפשר גישה אל החיבורים שבגב הטלוויזיה?
תשובה
כאשר הזרוע איננה זרוע צמודת קיר, לא תהיה בעיית גישה אל גב הטלוויזיה מאחר והמפרק מאפשר הרחקה סבירה.
אך אם וכאשר מדובר בזרוע צמודת קיר שללא הרחקה, יש להסיר אותה בכדי לגשת לגב הטלוויזיה. 
 
31/1/2017 
אבשלום מבאר שבע שואל 
אני מחפש זרוע שמתאימה למסך 42 אינץ שאמורה להיות תלויה בפינה של החדר, מה יש לכם להציע שיתאים?
תשובה
ישנן מגוון זרועות שמתאימות להתקנה בפינה של החדר, באם מדובר על מסך קל LED  אפשר להשתמש בזרוע של NB  דגם DF400 או בזרוע של ברקן  3400L שניהם אמורים לעשות את העבודה לדעתי.

 
 
25/1/217
מתי מעתלית שואלת 
מה ההבדל בין זרועות אלומיניום וזרועת רגילות ?
תשובה
זרועות אלומיניום הנן קלות יותר ולעתים גם חזקות יותר, בדר"כ זרועות אלומיניום הינן יקרות יותר ומגיעות בפורמט דק אשר מאפשר הצמדה של המסך לקיר.
אולם יש לקחת בחשבון שזרועות אלה לא מתאימות למסכים כבדים. 
 
 
 
 
23/1/2017 
יוחנן מצורן שואל
יש לכם זרוע לטלוויזיה עם מפרקים שמתאימה למרחק ברגים בגב המסך של 70 ס"מ.
תשובה
נכון לרגע זה כן, הזרוע הנה מסיבית וחזקה יוצאת מהקיר 70 ס"מ ונסגרת למינימום של 10 ס"מ, יודעת להחזיק מסכים של עד 80 אינץ ועד 85 ק"ג. יש לוודא במקרים בהם המסך כבד שהקיר מסוגל להחזיק את המסך. ולבצע ע"י מתקין מורשה
 
 1/1/2017
רמי מפ"ת שואל
איזה זרוע לטלוויזיה מתאימה יותר לנישת גבס?
תשובה
לנישת גבס מומלץ  להשתמש בזרועות עם תנועה מהמרכז. כלומר כאשר הזרוע נפתחת היא ממשיכה לשמור על מרכוז. ישנן זרועות רבות שהציר נמצע בצד וכאשר מוציאים את המסך החוצה המרכז זז הצידה יחד עם הסיבוב. 
 
28/12/2016 
שלומי מירושלים שואל
האם ניתן להתקין מסך קל על קיר גבס?
תשובה 
ישנם שני אפשרויות בהם ניתן להתקין זרוע על קיר גבס:
א. עשו חיזוקים בעת בניית הקיר במיקום הרצוי.
ב. משתמשים בזרוע מיוחדת עם בסיס אחיזה גדול במיוחד והמסך צריך להיות קל במיוחד עד 12 ק"ג.
את ההתקנה צריך לבצע אחרי בדיקה של חוזק הקיר ע"י בעל מקצוע.
 
7/7/2015 
יוחאי מנתניה שואל
אני מחפש לקנות זרוע לטלויזיה דו מפרקית דקה אולם חושש שזה לא יחזיק את המסך, מה דעתך?
תשובה 
ישנן מגוון סוגים ואפשרויות לצערי לא יכול להרגיע את החשש שלך.
מה שכן, גם אני לא הייתי מתקין מסך כבד על "זרוע לטלויזיה דקה" לא משנה מה המפרט מציין.
 
1/5/2015
אסתר מראש העין שואלת
יש לי טלויזיה פלזמה ישנה וכבדה שמרחק הברגים שלה הינו 60/40 ס"מ.
אינני מצליחה למצוא באינטרנט זרוע מתאימה. האם אתה יודע להמליץ על זרוע מתאימה?
תשובה
בהחלט. הבעיה שלך ידועה היות וכבר לא מייצרים זרועות רבים שמתאימים הן למרחק הברגים הנחוץ לך והן למשקלים כבדים של המסכים הישנים.
הזרוע המתאימה לך היא של חברת NB מדגם SP2 אבל עם מתאם מיוחד שמתאים למרחק תבריגים שציינת.

10/7/2014

האם הזרוע ברקן 34L שמופיעה אצלך באתר תצליח לתת לי סיבוב של 90 מעלות ביחס לקיר לטלויזיה של 55 אינץ?
תשובה:
לא. נדרש לך זרוע שהינה ארוכה יותר על מנת לבצע הטיה צידית של כמעט 90 מעלות, לדוגמא הזרוע של  NB SP3 זרוע לטלויזיה
אני מעוניין בזרוע מפרקית למסך 42 פלזמה, משקל המסך הינו כ 40 ק"ג ואני מחפש זרוע שתצא 60 ותתקפל לכדי 3.5 ס"מ מקסימום?
תשובה
: זרועות דקות אינן יודעות להחזיק משקל רב, המקסימום המומלץ על ידנו הינו זרוע שמרחק מהקיר במצב סגור הינו 3.6 ס"מ ומשקל נשיאה של כ-30 ק"ג ומרחק מקסימלי של הזרוע במצב פתוח הוא 55 ס"מ.
 
 
זרוע לטלויזיה
תאריך 17/11/14
חזי מנתניה
תאריך 7.11.13
יוסי מרמת השרון שואל
איזה זרועות עדיפות יותר לדעתך זרועות ברקן או הזרועות לטלויזיה של NB?
תשובה: התשובה אינה חד משמעית מכיוון שישנם זרועות לגדלים מסוימים שבה אני נותן עדיפות לזרועות ברקן וישנם זרועות אחרים שאני נותן בהם עדיפות ל- NB
 
זרועות ברקן 
תאריך 6.11.13
יפה באשקלון שואלת 
האם אתם מתקינים מורשים של זורועת ברקן?
תשובה: סטריאו סאונד מופיע ברשימת מתקינים מורשים של זרועות ברקן. 
 
זרועות ברקן
תאריך 6.11.13
רחמים מחולון שואל 
כמה זמן יש אחריות על זורועת ברקן? 
תשובה: על אריזות של זרועות ברקן מופיע שהאחריות הנה לכל החיים. 
 
זרוע לטלויזיה
תאריך 5.11.13 
יוחנן מנהריה שואל 
אני מעוניין בזרוע מפרקית לטלויזיה, האם יש צורך להרכיב את הזרוע? או שהן מגיעות מורכבות כפי שמופיע בתמונות.
תשובה: הזרועות החדשות שמופיעות באתר מגיעות מורכבות אין צורך בהרכבה למעט הרכבה של המתאם לטלויזיה. 
 
  
זרוע דו מפרקית
28.11.13 
יורם מנתניה שואל 
איזה זרוע לטלויזיה מאפשרת הטיה אנכית מקסימלית ?
הזרועות של ברקן בדר"כ מאפשרות הטיה אנכית מקסימלית, יש לעיין במפרט ולראות ששאר הפרמטרים מתקיימים גם כן.
 
 
 
זרוע לטלויזיה
תאריך: 25.11.13
יפית מנוף ים שואלת: 
האם יש לכם זרוע לטלויזיה למסך 32 אינץ שנותן אפשרות לסובב את המסך ב- 30 מעלות בלבד ?
תשובה: כן בהחלט, הזרוע לטלויזיה שתאפשר לעשות זאת היא ברקן 33
 
 
זרוע לטלויזיה
תאריך: 29.9.13
רואי מהרצליה
שאלה: מה ההבדל בין הזרועות לטלויזיה המופיעות באתר שהינן דקות (כלומר במצב סגור מרחיקות המסך במעט) לאומת הזרועות המרחיקות הרבה?
תשובה: הזרועות לטלויזיה העבות הינן מסיביות ויציבות יותר ומתאימות לנשיאת משקל רב לאומת הדקות שהינן עדינות יותר ומתאימות למסכי LED קלות בדר"כ.


מתקן תלייה לפלזמה
4.7.13
חיים מכפר חייםהאם יש לכם מתקן תלייה למסכים כבדים בגודל 65 אינץ?תשובה: בהחלט, הדגם של מתקן התלייה המתאים לך הינו PLB-700

זרוע לטלויזיה
4.7.13
אפרת תל אביב
האם הזרוע המפרקית שבאתר דגם SP1 של אודיו ליין יודעת לתת זוית 90 מעלות למסכים 42 אינץ?
תשובה: הזרוע לטלויזיה SP1 יודעת לתת זוית 90 מעלות למסכים שרוחבם אינו עולה על 96 ס"מ


זרוע לטלויזיה
29.5.13
רמי מתל אביב שואל:
קניתי זרוע לטלויזיה של אודיו ליין ואין לי שמץ של מושג איך מתקינים.
תשובה:
אם אין לך שמץ של מושג איך מתקינים זרוע לטלויזיה עדיף שלא תתקין לבד, פשוט תזמין אותנו להתקנה או כל מתקין מקצועי אחרראובן - תל אביב
תאריך 18.4.13
זרוע לטלויזיה
ראובן שואל:
יש לי טלויזיה 42 אינץ ואני מחפש זרוע לטלויזיה שתאפשר תליית המסך והטייה של 90 עמלות. איך אני בוחר את הזרוע המתאימה?
תשובה: בעקרון יש למדוד את רוחב המסך לחלק בשתיים ולודא שאורך הזרוע לטלויזיה במצב פתוח גדול יותר כאמור מחצי רוחב המסך לפחות בחמישה ס"מ.
ראהיפית - תל אביב שאלה:
יש לי טלויזיה 42 אינץ ואני מחפשת זרוע תלת או דו מפרקית אשר תאפשר לי הטיית זוית של 90 מעלות לכל כיוון. ובגלל המבחר הגדול איני יודעת איזה סוג הכי כדאי לי לרכוש. אשמח לשמוע מה ההבדלים בין הזרועות השונות?

תשובה
נושא זה הועלה במדור זה מספר פעמים אני ממליץ לך לעיין למטה במדור ובטוח שתמצאי תשובה.
אוסיף רק שיש לשים דגש על בחירת זרוע תלת מפרקית עם שטח אחיזה גדול ככל שניתן לקיר, על מנת לאפשר התקנה חזקה ובטוחה, זרועות שאינן בעלות שטח אחיזה גדול מספיק, טובות וניתנות להתקנה בטוחה אך ורק על קירות בטון לדעתי
קישור לדף זרועות ומתלים למסכי LCD ופלזמה
 
 
שלומי - צור משה 1.5.2012
אני צריך להתקין מסך פלזמה על קיר גבס ואני לא יודע האם זה ניתן ובטיחותי?

תשובה

באופן כללי התקנת מסך פלזמה על קיר גבס אפשרית אולם אינה התקנה סטנדרטית ופשוטה ולכן מומלץ להעזר במתין מוסמך.
בנוסף ב-99% מהמקרים לא ניתן להתקין זרועות תלת מפרקית על קירות גבס בגלל המומנט הגדול שהם מפעילים.

על מנת להתקין מסך פלזמה על קיר גבס יש להצטייד בדיבלים מיוחדים ותקניים המתאימים לקירות גבס אשר אוחזים את הקיר מצדו השני של הקיר ובנוסף יש לבצע אחיזה של המתלה לתומכים בעזרת ברגים חודרים.

לסיכום איני ממליץ לבצע התקנת מסך פלזמה על קיר גבס אם אינך מומחה לזה.
צור עמנו קשר ונשמח לשלוח לך מתקין לביצוע ההתקנה בצורה בטוחה.
 

רחל - הרצליה 4.3.2012 אני זקוקה לזרוע לטלויזיה ואני לא ממש יודעת איך לבחור?

תשובה:
צריך לוודא שמפתח הברגים שבמסך טלויזיה מתאים לזרוע. שהקיר יכול לשאת את המומנט שהטלויזיה מפעילה. להזמין מתקין פלזמה או אם זה lcd או עדיף לך להזמין מתקין שיגיע כבר עם כמה סוגי זרועות ויתאים לך אחד פיזית במקום.
ניתן להזמין גם אותנו או לבצע באופן עצמאי.
כנסי בקישור להלן להתרשם ולבחור ממבחר הדגמיםרונית - רמת גן 1.3.2012 יש לי מסך פלזמה בגודל 42 אינץ ואני רוצה להחליף אותו ל-50 אינץ האם אני חייבת להחליף גם את המתלה או הזרוע לטלויזיה ?

תשובה:

ראשית יש הבדל עם זרוע או מתלה, היות ועל זרוע פועל מומנט הרבה יותר גדול מאשר על מתלה.
מעבר לזה אם המתלה מתאים בגודל למפתח הברגים של מסך הפלזמה החדש 50 אינץ והוא מחוזק היטב לקיר אז לא צריכה להיות בעיה עקרונית. ניתן לבצע התקנה של מסך פלזמה החדש. בכל מקרה כדי כמובן לבצע בעזרת מתקין מסך פלזמה מוסמך.


רם - תל אביב 1.3.2012האם אתה ממליץ על מתקן תלייה lcd מדגם מסוים או שכולם אותו דבר לצורך התקנת פלזמה.

תשובה:

ישנם סוגים שונים של מתלים צמודי קיר או מתקני תליית lcd לרוב הינם טובים, אבל השאלה היותר חשובה האם הם מתאימים?
ישנם מתלים עם שטח אחיזה קטן יחסית לאחרים, מה שמגביל את אפשרויות ההתקנה של מסך הפלזמה או LCD, וזאת מכיוון שככל ששטח האחיזה קטן יותר אחיזה מהימנה תתאפשר רק לקירות בטון. כאשר רוב הקירות בארץ הם בלוקים אנו קצת בבעיה. לכן המלצתי לרכוש מתלה צמוד קיר בעל שטח אחיזה גדול ומתאים לגודל המסך.
אני באופן אישי מאד מרוצה מהמתלים של חברת אודיו ליין המופיעים באתר. ניתן אגב להזמין עם או בלי התקנה הישר לביתכם.
להלן תמונות של מוצרים לדוגמא:

לחץ להגדלהלחץ להגדלהלחץ להגדלה
מתלה עם שטח אחיזה גדול זרוע עם שטח אחיזה קטן יחסית זרוע עם שטח אחיזה גדול

להלן קישור לדף מוצרים רלונטי:
 


רונית - הרצליה 30.2.2012

האם ניתן להתקין מסך LCD בגודל 32 אינץ על קיר גבס?

תשובה: כן בהחלט, אולם יש לעשות זאת בעזרת איש מקצוע מוסמך.
באופן כללי ישנם דיבלים מיוחדים ותקניים לצורך תליית מסך פלזמה ואו lcd על קיר גבס.רואי - כפר סבא 23.2.2012


האם יש הבדל בין מתלים צמודי קיר המיודעים להתקנת מסך פלזמה?

תשובה:

כן בהחלט.
 1. ראשית יש לבחור מתלה שיתאים לגודל המסך פלזמה.
 2. שנית יש לוודא שגודל מפתח הברגים מתאים לרוחב המתלה.
 3. ככל ששטח האחיזה של המתלה גדול יותר כך ההתקנה תהיה בטוחה יותר.

אילנית - תל אביב 23.2.2012

האם ישנם זרועות למסכי פלזמה שניתן להתקין על קיר גבס?
תשובה:
בעיקרון לא
 1. היות שזרוע דו מפרקית יוצאת החוצה מהקיר היא מפעילה מומנט על נקודת האחיזה ולכן יש צורך בקיבוע לקיר שהינו חזק יותר מקיר גבס.
 2. במידה ונעשו חיזוקים מבעוד מועד בתוך הקיר זה עשוי להיות אפשרי, המלצה שלנו היא לבקש מהאיש שביצע החיזוקים לתלות גם את המסך הפלזמה.

טל':
ויקטור נטיגה מנהל טכני
שם
טלפון
אימייל
* נא הכנס קוד אבטחה: 
מפת אתר   |   מדיניות החזרת מוצרים   |   surround-sound.co.il   |   סטריאו סאונד